FID piedalās augsta līmeņa Eiropola plenārsēdē par terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jautājumiem

22.09.2021

16. septembrī Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) Stratēģiskās analīzes nodaļas vadītāja vietnieks Paulis Iļjenkovs piedalījās Eiropola Finanšu izlūkošanas publiskā un privātā sektora partnerības (Europol Financial Intelligence Public Private Partnership - EFIPPP) plenārsēdē, kurā prezentēja FID metodiskā materiāla “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas tipoloģijas un pazīmes” otro, papildināto redakciju.

“Plenārsēdes laikā prezentēju FID izstrādātās vadlīnijas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas tipoloģijām un pazīmēm, kas ieskicē aktuālo situāciju Latvijā kontekstā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmām un veidiem, kādos tika izmantota valsts finanšu sistēma. Šis galvenokārt ir darba materiāls tiesību aizsardzības iestādēm, prokuratūrai un tiesai, lai veidotu vienotu izpratni par aizdomīgiem darījumiem un noziedzīgu aktivitāšu pazīmēm,” uzsver Paulis Iļjenkovs.

 

Eiropola Finanšu izlūkošanas publiskā un privātā sektora partnerības plenārsēde notiek jau 16. reizi, un šogad tās tematika bija veltīta terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jautājumiem. Lai stiprinātu starptautisko sadarbību noziedzīgi iegūtu līdzekļu un terorisma finansēšanas novēršanas jomā, FID ir Eiropola Finanšu izlūkošanas publiskā un privātā sektora partnerības biedrs.

FID metodiskā materiāla “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas tipoloģijas un pazīmes” otrā, papildinātā redakcija pieejama FID mājaslapas sadaļā "Darbības jomas" apakšsadaļā "Vadlīnijas, tipoloģijas, rīki"

Seko mums sociālajos tīklos

FID vadība tiekas ar Igaunijas Finanšu izlūkošanas dienestu

2021-10-15

FID vadība tiekas ar Igaunijas Finanšu izlūkošanas dienestu

FID vizītē Lietuvā pārrunā līdzšinējo sadarbību un nākotnes plānus

2021-10-13

FID vizītē Lietuvā pārrunā līdzšinējo sadarbību un nākotnes plānus